



Omcirkeling I
€22,50
- Gratis verzending in Nederland vanaf €15,00
- Bezorging binnen 1-3 werkdagen
- Ontvang gratis de nieuwste catalogus
€22,50
Winnaar van de EU-literatuurprijs 2009
Winnaar van de Criticiprijs 2007
Winnaar van de Brage-prijs 2007
Genomineerd voor de Literatuurprijs van de Noordse Raad 2008
Omcirkeling I is het eerste deel van een trilogie die wordt gezien als een van de belangrijkste Noorse literaire werken van de jaren 2000.
David kan zich niet herinneren wie hij is. Een bericht in de krant moedigt kennissen en vrienden aan hem brieven te schrijven, zodat hij zich kan gaan herinneren. De brieven creëren een netwerk van teksten waarin de biografie van David, de schrijvers en andere mensen worden herschreven en op het spel worden gezet.
De brieven zijn allemaal geschreven in 2006, maar evolueren rond het verleden. Zo ontstaan er valse opvattingen: bewerkte herinneringen, puberdromen, artistieke ambities en plannen voor de toekomst. Samen vormen ze een verhaal over wat er met een generatie Noren is gebeurd, over identiteit en betekenis, en de vraag: wat is een leven, en hoe komt een levensverhaal tot stand onder invloed van het verhaal van anderen?
Tiller wordt bewonderd om zijn direct herkenbare, furieuze proza en zijn vermogen om levendige, complexe karakters te creëren wier lot vaak bezegeld lijkt door het onvermogen om te breken met hun eigen destructieve gedragspatronen die hun relaties met andere mensen markeren. Hoewel ze misschien duister en wanhopig overkomen, slaagt Tiller erin deze tragische karakters op een manier te portretteren die de diepste sympathie bij de lezer opwekt.
‘Briljant gestructureerde eerste roman. Als dit boek niet het eerste in een trilogie was, zou het nog steeds krachtig op zichzelf staan.’
– New York Journal of Books
‘Op een originele manier toont deze prachtige roman ons de verwarde netwerken van herinneringen en indrukken die andere mensen voor ons zijn, en hoe paradoxaal genoeg het is om zonder hen te leven.’
– Magazine Littéraire, Frankrijk
‘Met Omcirkeling heeft Carl Frode Tiller een roman gecreëerd die met Ibseneske virtuositeit en heel veel intelligentie is geschreven… Het boek is eenvoudigweg een meesterwerk.’
– Borsen, Denemarken
Anderen kochten ook: